Mgr. Jana LaSalle


Mgr. Jana LaSalle, Co na sebe prozradím

Moje motto

Shoot for the moon. Even if you miss, you will land among the stars.
Les Brown

Mé oblíbené knihy

Mám ráda knížky všeho druhu, například John Irwing - Svět podle Garpa a Rok vdovou, Haruki Murakami - Kafka na pobřeží a Kronika mechanického ptáčka, Dr. Seuss - Hop on Pop, Saint-Exupéry - Malý princ, Zdeněk Svěrák a mnoho dalších.

Mé záliby a koníčky

Má největší záliba, která také zabírá téměř veškerý můj ne-pracovní čas, jsou mí tři synové. Jinak velmi ráda trávím čas venku, hlavně na lyžích, na kole nebo během v přírodě. Miluji knížky a samozřejmě také dobré jídlo a víno.

Proč překládám

Odjakživa mě fascinovaly cizí jazyky, cestování, pozorování a porovnávání různých kultur a s tím i spojené porovnávání jazyků. Práce překladatele mi umožňuje spojit své záliby s profesí.

Proč právě angličtina a čeština

Angličtinu jsem se začala učit na jazykové škole již v roce 1983, tehdy ještě nedobrovolně a pod nátlakem svých rodičů. Dnes jsem jim za to však nesmírně vděčná. Po roce 1989, kdy se otevřely hranice, možnosti cestování a komunikace se světem mi bylo jasné, že angličtina je TO co chci v životě dělat – a to v jakékoli formě. Začala jsem angličtinu studovat na vysoké škole a při studiu cestovat a pobývat ve Velké Británii. Po ukončení studií jsem se začala angličtinou živit. Nyní žiji ve dvojjazyčné domácnosti a spolu s mým americkým partnerem vychováváme syna.

Mgr. Jana LaSalle

Pod Babykou 277, Vsetín
Reklama:

Jazykové weby